50 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO!

TÜM ÜRÜNLERDE PEŞİN FİYATINA 3, 6 VE 9 TAKSİT İMKANI!

Hakkımızda

     Saltysardine MKS&Devo Kimya San. A.Ş.'nin bir markası olarak tüketiciye sunulmuştur. Tekstil, deri, inşaat sektörlerine kimya geliştiren ve sunan bir şirket olan MKS Devo Tekstil, kimyasalları satarken biraz da mecburiyetten bir marka yaratma kararı almış. Bu kimyasalları kullanabilecek firmalara ürününü sunarken, firmalardan gelen "kumaşı görelim, pantolonu görelim" taleplerinden sonra bakmış ki son üretici konumuna gelmiş. İlk ürünlerini Kimya ile ilgili fuarlarda kullanmak, müşterilerine yılbaşı hediyesi vermek amacı ile üretmiş. Müşterilerden gelen oldukça olumlu tepkilerden sonra "neden bir marka olarak doğal, fonksiyonel ve nanoteknoloji kullanılmış tekstil ürünlerini SERTİFİKALI olarak tüketiciye sunmuyoruz" sorusu kafaları meşgul etmeye başlamış.

     İlk defa 2006 Eylül ayında Saltysardine’in marka temelleri atılmaya başlanmış.
     Çeşitli haberler ile tekstilde kullanılan insan sağlığına zararlı kimyasallar, kanserojen maddelere dikkat çekilmiş. Ardından çıkan Organik ürün fırtınası devam ederken hiç kimsenin "Organik de ispatı nerede?" sorusunu sormadığı gözlemlenmiş. Böylece biz öyle ürünler çıkaracağız ki, bunlarda nanoteknoloji kullanarak ürünlere fonksiyonellikler katacağız, hem şık hem de spor kullanılabilecek dizaynlar yaratacağız ve üstüne üstlük bu ürünlerde kanserojen ve insan sağlığına zararlı hiçbir malzeme bulunmadığını ürünle beraber SERTİFİKA vererek kullanıcıya ispat edeceğiz. Hatta tüketiciye öyle bir anlayış getireceğiz, öyle bir farkındalık yaratacağız ki aldığı başka ürünlerde de Sertifikayı istemeye başlayacak.

     İşte Saltysardine böylece şekillenmeye başladı. Ve ilk temeller 2007 aralık ayında atılmaya başlandı. 
     İsim üzerinde inanılmaz çalışmalar tartışmalar incelemeler yapıldı, son olarak Korgün Şengün, atalarımızdan bize yadigar kalan, saklama yöntemlerinin en eskisi, en doğalı ve en sağlıklısı olan tuzlayıp saklama yönteminden esinlenerek "Saltysardine" ismini marka olarak benimsenmesini sağladı. Sonuç olarak tamamı doğal olan, insan sağlığına zararlı hiçbir malzemenin kullanılmadığı, uzun yıllar boyunca doğallığından hiçbir şey kaybetmeden korunacak ürünlerden oluşan bir marka için Saltysardine oldukça uygun bir isim olacaktı. 

    Peki satış nasıl yapılacaktı ? Dünya üzerinde neredeyse en ücra köşedeki insanın bile ulaşabileceği internet ağı ilk satış noktası olarak belirlendi. Ve son olarak 12 Mayıs 2008 tarihinde lansmanını Les Ottoman Otel İstanbul’da gerçekleştirildi. Haziran 2008 de henüz hiç Türk markası satmamış olan Edwards Mağazaları ile anlaşma yapıldı ve ürünlerimiz Kalamış mağazasında tüketiciye sunulmaya başlandı. 

​     Kasım 2008 tarihinde de ilk show room tadındaki mağazasını Ardıçlı Evler Bahçeşehir’de açtı.
     Saltysardine markasının arkasında dünyanın her köşesinden çalışanların yönettiği oldukça büyük bir Ar-ge laboratuarı bulunmaktadır. Burada geliştirilen her kimyanın ürün üzerinde denemesi ve uygulaması yapılarak son kullanıcıya sunulmaktadır.

     Artık ürünlerimizi Mall of İstanbul, Pendik Marina , Pendik Marina 2, Bandırma Liman AVM, Marmaris Netsel Marina'da bulabilirsiniz.